Różnice w sadzeniu krzewów iglastych i liściastych.

Posiadanie własnego ogrodu, działki sprawia, iż jesteśmy nieformalnie zmuszeni do przygotowania odpowiedniej roślinności. W końcu wielu z nas pragnie cieszyć się bujną roślinnością, pragniemy by zaaranżowanie naszego ogrodu budziło zachwyt znajomych czy sąsiadów. Jak zatem odpowiednio posadzić krzewy, które są jednym z elementów naszych ogrodów?

Na samy początku powinniśmy podzielić wiedzę dotyczącą sadzenia krzewów na krzewy liściaste oraz iglaste. Ta różnica wynika z faktu, że technika sadzenia owych krzewów trochę różni się od siebie.

Jeżeli mowa o krzewach liściastych to na samym początku, przed sadzeniem, należy rośliny dość dokładnie obejrzeć, aby wyłapać wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Pamiętajmy że nie możemy posadzić krzewów uszkodzonych, jeżeli trafi się choćby jedna gałązka nadłamana to po prostu ją eliminujemy. Do uprzednio przygotowanego dołu wsadzamy krzewy, by schować korzeń, a sama szyjka korzeniowa była na równi z powierzchnią naszej ziemi. Następnie przystępujemy do operacji zasypywania dołu, w którym usadowiliśmy korzenie naszych krzewów. Podczas tych czynności ważnym działaniem jest dokładnie zadbanie o fakt, aby zasypywana ziemia znalazła się w całej powierzchni dołu, by dokładnie pokryła wszelkie szczeliny między korzeniami rośliny. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak dokładna obserwacja rośliny, sprawdzanie czy prawidłowo się rozwija. Po posadzeniu warto jeszcze podlać krzewy, aby ziemia, którą sypaliśmy w tym miejscu dobrze osiadła.

Sadzenie krzewów

Kiedy jednak pragniemy posadzić na swoim terenie wszelkiego typu krzewy iglaste, to powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, iż ich korzenie są znacznie większe od liściastych i z tego powodu samo przygotowanie terenu pod posadzenie wymaga większej pracy. Zanim dokonamy wstawienia korzeni krzewów do dołu, powinniśmy dokładnie przejrzeć czy nasza roślina nie jest zniszczona. Wszelkie defekty należy naprawić, poprzez ucięcie nadłamanych części. Do dołu, w jakim stanie roślina, wlewamy wodę. W sytuacji kiedy posadziliśmy iglaste krzewy latem, powinniśmy dość obficie je podlewać, gdyż potrzebują one znacznie więcej wody niż rośliny liściaste.

Sprawdź również ceny naszych różaneczników.

Przeczytaj również:
Kontakt

Gospodarstwo Szkółkarskie
Joanna Kowalczyk i Przemysław Kowalczyk

ul. Dąbrowa 23
95-050 Konstantynów Łódzki
tel. / faks: +48 42 211 75 61
mobile: +48 602 287 905 

Sprzedaż hurtowa i urządzanie ogrodów:

Przemysław Kowalczyk
mobile: +48 602 287 905
p.kowalczyk@rododendrony.com.pl 

Sprzedaż wysyłkowa i detaliczna:

Alicja Kowalczyk 
mobile: +48 604 772 492
a.kowalczyk@rododendrony.com.pl 


Godziny pracy punktu sprzedaży:

poniedziałek - sobota: 8.00 - 18.00
niedziela: 9.00 - 15.00 

Formularz kontaktowy

Mapa dojazdu