Urządzanie ogrodów
8 roślin do naszego ogrodu

Dobranie odpowiednich roślin ogrodowych wymaga pewnego przygotowania i wiedzy. Przede wszystkim należy sprawdzić, jakie gleby przeważają na naszej działce, ponieważ poszczególne gatunki wymagają innego podłoża. Następnie trzeba obsadzić ogród tak, aby cieszyć się widokiem kwitnących kwiatów możliwe w każdej porze roku. Na koniec ograniczyć ilość gatunków roślin, by frustrować się ciągłą koniecznością ich pielęgnacji. A które z nich posadzimy?

 

1.Bratki

Bratki

Pięknie się prezentują i są odporne na przymrozki. Sadzimy je w marcu, a ich kwitnienie przebiega aż do czerwca. To rośliny dwuletnie, które kwitną w następnym roku po posadzeniu.

2.Krokusy

Krokusy

To kwiaty, które sadzimy przed zimą, a ich pięknym wyglądem cieszymy się wczesną wiosną. Są to rośliny dwuletnie lub wieloletnie.

3.Niezapominajki

Niezapominajki

Te piękne skromne kwiatki kwitną od wiosny do czerwca. Nie nacieszą nas długo swym widokiem, jednak są z pewnością niepowtarzalne i wyjątkowe.

4.Azalie i różaneczniki

Azalie

Azalie i rododendrony (czyli różaneczniki) to krzewy ozdobne, które tworzą idealne kompozycje barwne. Trudno, aby zabrakło ich w naszym ogrodzie, gdyż z racji na swe niewymagające warunki, należą raczej do roślin przyjaznych. Zobacz ofertę: azalie japońskie sprzedaż wysyłkowa.

5.Hortensje

Hortensje

Hortensje bywają grymaśne, ponieważ nienajlepiej znoszą srogie zimy. Sadzimy je więc w miejscach osłoniętych od chłodu i każdego marca przycinamy pędy. Odwdzięczą się pięknymi, gęstymi kwiatami.

6.Świerk biały

Świerk

Trudno wyobrazić sobie ogród bez drzew tym bardziej, jeśli ma to być świerk dorastający w Polsce do 15-20 metrów. Posiada stożkowatą, regularną koronę i daje wrażenie niebieskawej barwy, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

7.Jabłonie ozdobne

Jabłonie

Jabłonie nie tylko cieszą oczy swoim tradycyjnym i dobrze utrwalonym przez dziecięce wspomnienia wyglądem. Podarują nam również małe owoce w żółtych lub czerwonych kolorach. Mają więc ozdobny, jak i praktyczny charakter.

8.Bez lilak

Bez Lijak

Ten czterometrowy krzew łatwo się rozrasta i cieszy głównie wczesną wiosną. Stanowi też praktyczną barierę dźwiękochłonną i stwarza niesamowity pejzaż.

Przeczytaj również:
Kontakt

Gospodarstwo Szkółkarskie
Joanna Kowalczyk i Przemysław Kowalczyk

ul. Dąbrowa 23
95-050 Konstantynów Łódzki
tel. / faks: +48 42 211 75 61
mobile: +48 602 287 905 

Sprzedaż hurtowa i urządzanie ogrodów:

Przemysław Kowalczyk
mobile: +48 602 287 905
p.kowalczyk@rododendrony.com.pl 

Sprzedaż wysyłkowa i detaliczna:

Alicja Kowalczyk 
mobile: +48 604 772 492
a.kowalczyk@rododendrony.com.pl 


Godziny pracy punktu sprzedaży:

poniedziałek - sobota: 8.00 - 18.00
niedziela: 9.00 - 15.00 

Formularz kontaktowy

Mapa dojazdu